Правни факултет Универзитетa у Ланкастеру
Др Александра Р. Харингтон је оснивачица и извршна директорка Центра за глобално управљање и право у настајању (Center for Global Governance and Emerging Law), директорка истраживања Центра за међународно право одрживог развоја (Centre for International Sustainable Development Law) и потпредседница Одбора жена у глобалној етици и усклађености (Board of Women in Ethics and Compliance Global). Била је стипендисткиња Фулбрајт Канада специјалне фондације на Balsillie School of International Affairs у Ватерлоу у Канади и била је председавајућа Фулбрајт Канада истраживачком катедром за глобално управљање 2018-2019, са седиштем у Balsillie School of International Affairs. Докторирала је право на Правном факултету Универзитета Мекгил (McGill University Faculty of Law).
Др Харингтон је ауторка књига „Међународне организације и право” (International Organizations and the Law) (2018) и „Међународно право и глобално управљање: Режими уговора и тумачење циљева одрживог развоја” (International Law and Global Governance: Treaty Regimes and Sustainable Development Goals Interpretation) (2021). Она је директорка студија за колумбијски огранак Удружења за међународно право, чланица Комитета Удружења за међународно право о улози међународног права у одрживом управљању природним ресурсима за развој и чланица Научног одбора Иницијативе за климатско право и управљање. Она такође држи гостујућа предавања о темама које се односе на међународно право, право животне средине, глобално управљање и одрживи развој.
Др Харингтон је радила као консултанткиња за ентитете као што су Оквирна конвенција Уједињених нација о климатским променама, Комисија за сарадњу у области животне средине Северноамеричког споразума о сарадњи у области животне средине, UNEP и IDLO. Публикације др Харингтон се баве разним областима које се односе на међународно право, укључујући међународне организације, питања управљања, право животне средине, правна питања у вези са климатским променама, права детета, регулисање природних ресурса, међународно право људских права, међународно трговинско право, корпоративну друштвену одговорност и кривично право.